On Deck: Oct. 11-20
On Deck- Area Schedules
SPASH
Thursday, Oct. 11
Girls tennis, WIAA Division 1 Individual State Tournament at Nielsen Tennis Stadium in Madison, 10:30 a.m.
Volleyball at Merrill, 7 p.m.
Boys soccer at Wausau East, 4 p.m.
Girls swimming vs. Merrill, 7 p.m.
Friday, Oct. 12
Football at Fond du Lac, 7 p.m.
Girls tennis, WIAA Division 1 Individual State Tournament at Nielsen Tennis Stadium in Madison, 9 a.m.
Saturday, Oct. 13
Boys and girls cross country, WVC Meet at Nine Mile Forest in Wausau, 11 a.m.
Girls tennis, WIAA Division 1 Individual State Tournament at Nielsen Tennis Stadium in Madison, 8:30 a.m.
Boys soccer vs. Wausau West, 6 p.m.
Tuesday, Oct. 16
Volleyball vs. Chippewa Falls, 7 p.m.
Thursday, Oct. 18
Volleyball, WIAA Division 1 Regional Semifinal, TBA
Boys soccer, WIAA Division 1 Regional Semifinal, TBA
Girls swimming at Wausau West, 7 p.m.
Friday, Oct. 19
Football, WIAA Division 1 Level 1 Playoffs, TBA
Saturday, Oct. 20
Boys cross country, WIAA Division 1 Sectional at Standing Rocks County Park, 11 a.m.
Girls cross country, WIAA Division 1 Sectional at Standing Rocks County Park, 12:15 pm.
Volleyball, WIAA Division 1 Regional Final, TBA
Boys soccer, WIAA Division 1 Regional Final, TBA
PACELLI
Thursday, Oct. 11
Boys and girls cross country, CWC Meet at Bonduel, 4 p.m.
Girls tennis, WIAA Division 2 Individual State Tournament at Nielsen Tennis Stadium in Madison, 10:30 a.m.
Friday, Oct. 12
Football vs. Bonduel, 7 p.m.
Girls tennis, WIAA Division 2 Individual State Tournament at Nielsen Tennis Stadium in Madison, 9 a.m.
Saturday, Oct. 13
Girls tennis, WIAA Division 2 Individual State Tournament at Nielsen Tennis Stadium in Madison, 8:30 a.m.
Tuesday, Oct. 16
Volleyball, WIAA Division 3 Regional Quarterfinal, TBA
Thursday, Oct. 18
Volleyball, WIAA Division 3 Regional Semifinal, TBA
Soccer, WIAA Division 4 Regional Semifinal, TBA
Saturday, Oct. 20
Volleyball, WIAA Division 3 Regional Final, TBA
Boys cross country, WIAA Division 3 Sectional at Standing Rocks Country Park, 10:30 a.m.
Girls cross country, WIAA Division 3 Sectional at Standing Rocks Country Park, 11:45 a.m.
Soccer, WIAA Division 4 Regional Final, TBA
AMHERST
Thursday, Oct. 11
Boys and girls cross country, CWC Meet at Bonduel, 4 p.m.
Boys soccer vs. Marshfield Columbus, 5 p.m.
Friday, Oct. 12
Football vs. Iola-Scandinavia, 7 p.m.
Tuesday, Oct. 16
Volleyball, WIAA Division 3 Regional Quarterfinal, TBA
Thursday, Oct. 18
Volleyball, WIAA Division 3 Regional Semifinal, TBA
Boys soccer, WIAA Division 3 Regional Semifinal, TBA
Friday, Oct. 19
Football, WIAA Division 5 Level 1 Playoffs, TBA
Saturday, Oct. 20
Volleyball, WIAA Division 3 Regional Final, TBA
Boys cross country, WIAA Division 3 Sectional at Standing Rocks Country Park, 10:30 a.m.
Girls cross country, WIAA Division 3 Sectional at Standing Rocks Country Park, 11:45 a.m.
Boys soccer, WIAA Division 3 Regional Semifinal, TBA
ROSHOLT
Thursday, Oct. 11
Boys and girls cross country, CWC Meet at Bonduel, 4 p.m.
Friday, Oct. 12
Football vs. Tri-County, 7 p.m.
Tuesday, Oct. 16
Volleyball, WIAA Division 4 Regional Quarterfinal, TBA
Thursday, Oct. 18
Volleyball, WIAA Division 4 Regional Semifinal, TBA
Friday, Oct. 19
Football, WIAA Division 7 Level 1 Playoffs, TBA
Saturday, Oct. 20
Boys cross country, WIAA Division 3 Sectional at Standing Rocks County Park, 10:30 a.m.
Girls cross country, WIAA Division 3 Sectional at Standing Rocks Country Park, 11:45 a.m.
Volleyball, WIAA Division 4 Regional Final, TBA
ALMOND-BANCROFT
Thursday, Oct. 11
Volleyball at Tigerton, 7:30 p.m.
Friday, Oct. 12
Football vs. Marion/Tigerton, 7 p.m.
Tuesday, Oct. 16
Volleyball, WIAA Division 4 Regional Quarterfinal, TBA
Thursday, Oct. 18
Volleyball, WIAA Division 4 Regional Semifinal, TBA
Friday, Oct. 19
Football, WIAA Division 7 Level 1 Playoffs, TBA
Saturday, Oct. 20
Volleyball, WIAA Division 4 Regional Final, TBA